Oszczędność czasu i pieniędzy

Montaż wykonany przez fachowców pozwala cieszyć się  przez wiele lat. Istnieją również wartość czysto materialna takiego rozwiązania.

Montaż :

Dzięki preferencyjnej stawce na tzw. prace budowlano-montażowe, zamówienie montażu pozwala na obniżenie podatku VAT z 23 do 8%, a zatem obniżenie samego kosztu zakupu drzwi. 

Z montażem kupujemy taniej !!!!!!

Przykład:

Załóżmy, że wybrane przez Ciebie drzwi (komplet skrzydło + ościeżnica) kosztują 2000 zł netto, a przeciętny koszt montażu wynosi 150 zł netto.

Jeśli kupisz drzwi w innym punkcie sprzedaży i osobno zamówisz ekipę monterską, inwestycja wyniesie:

Cena drzwi + cena montażu

  • drzwi: 2000 zł netto + 23% VAT = 2460 zł brutto
  • usługa montażu: 180 zł netto + 8% VAT = 157,5 zł brutto

razem:  2617,5 zł brutto

Jeżeli natomiast zamówisz drzwi razem z montażem – kalkulacja przedstawia się następująco:

Cena na tzw. prace budowlano-montażowe

  • drzwi: 2000 zł netto + 8% VAT = 2160 zł brutto
  • usługa montażu: 180 zł netto + 8% VAT = 157,5 zł brutto

razem:  2317,5  zł brutto

2617,5 zł brutto – 2317,5 zł brutto = 300 zł brutto

 

Z tej prostej kalkulacji wynika, że zakup drzwi wraz z montażem jest zdecydowanie bardziej korzystny, montaż jest właściwie gratis, za to mamy pewność, że został przeprowadzony zgodnie z najwyższymi standardami, a dobrze zainstalowane drzwi będą służyć przez lata.

 

Kiedy montujemy:

Drzwi zawsze należy montować po zakończeniu wszystkich prac mokrych tj. po tynkach wewnętrznych i wylewkach. Koniecznie zadbaj o to, by budynek przed zamontowaniem drzwi był dobrze osuszony i intensywnie wywietrzony (w okresie letnim ok. 2-3 tygodni). W przypadku zbyt wczesnego montażu, woda może przeniknąć do wnętrza konstrukcji ościeżnicy i skrzydła, powodując ich trwałe uszkodzenia. Żadne rozwiązanie techniczne, zastosowane przy montażu drzwi bez wcześniejszego wykonania prac mokrych, nie da 100% pewności, że drzwi pod wpływem wewnętrznego naporu wody nie „wejdą” z nią w reakcję. Dlatego właśnie zamontowanie drzwi powinno być jedną z ostatnich czynności wykonanych na budowie (po zamontowaniu kafelek i paneli podłogowych).